3 Aralık 2011 Cumartesi

İSKENDERUN TURU

Sevgili eşimle bu hafta İSKENDERUN'u keşfettik. Göz alıcı,muhteşem bir ilçe 
Akdeniz kıyısında, tarih ile iç içe  gayet modern bir yerleşim yeri olarak dikkatimizi çekti. Caddelerinde, sokaklarında, parklarında, deniz kıyısında, sahilde yürüdük
İlçe kıyının hemen gerisinde, bir duvar gibi yükselen Nur dağlarına, sırtını vermiş  Amanos dağlarının eteğinde kurulmuş doğa harikası bir ilçe Biz burada bulunduğumuz sürede özellikle “humus” ve “künefe” tatmaya çalıştık. Künefe  için, lüks yerleri değil de, çarşı içinde bulunan ve künefenin  muhteşem bir şekilde yapıldığı, küçük yerleri tercih etmelisiniz. Küçük bir masa ve bir tabure üzerinde oturarak, künefe nin en muhteşemini yiyebiliyorsunuz.


10 yorum:

 1. Ben İskenderunu görmedim. Ama çektiğiniz görsellere bakılırsa güzel bir yer. Aslında yurdumun heryeri güzel. Zaman olup her yeri gezmek isterim. Çalışınca zor maalesef. Ayrıca künefe de çok sevdiğim lezzetlerdendir. Tatlıyı çok aramam am künefeye de hiç hayır diyemem. Afiyet olsun.

  YanıtlaSil
 2. iskenderun'a daha evvel gitmiştim. çok güzel bir yer siz de iyi etmişsiniz gitmekle. yazın gitmenizi tavsiye ederim. denizi çok güzel...

  YanıtlaSil
 3. künefeye bayılırım. afiyet olsun. İskenderun da güzel yermiş resimlere bakılırsa. Fırsatım olursa gitmek isterim ben de.

  YanıtlaSil
 4. DİLEK HANIM: Gerçekten çok güzel yer gitmenizi tavsiye ederim.Yaz döneminde tekrar gitmeyi planlıyoruz sizde tercihleriniz arasına alın derim teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 5. ne kadar güzelmiş, ben antakyayı biliyorum orda oturmuştuk ve adana da .. ama coğrafyası daha güzelmiş iskenderunun.. paylaşm için teşkr canm:))

  YanıtlaSil
 6. MODAVESAİRE: Ben de Antakya'yı görmedim ama orayada gitmeyi düşünüyoruz.İskenderun gerçekten görülmeye,gezmeye değer canım tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 7. ADSIZLAR: Sizlere de yorumunuz için teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
 8. İskenderun'da bir arkadaşım var, hep anlatır merak ediyordum zaten. Şimdi bu nefis resimlerden sonra görmek istedim cidden :) ve o künefe bayıldımm :)

  YanıtlaSil
 9. Nasıl güzel görüntüler bunlar böyle!Özellikle son karede şu an yutkunmaktayım:)

  YanıtlaSil
 10. İskederun'a geçen sene, Halep'te görevliyken, birkaç kere gittim ve bende çok beğendim, hele o deniz kenarındaki parkları muhteşemdi!

  YanıtlaSil